Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Aktualności

JAKI KLIMATYZATOR WYBRAĆ? SPLIT CZY MULTISPLIT?

05.07.2024
JAKI KLIMATYZATOR WYBRAĆ?  SPLIT CZY MULTISPLIT?

Klimatyzatory split i multisplit są popularnymi rozwiązaniami do chłodzenia i ogrzewania pomieszczeń, ale różnią się konstrukcją i zakresem zastosowania.

Główna różnica między klimatyzatorem split, a multisplit polega na liczbie obsługiwanych pomieszczeń. System split jest najlepszym wyborem do chłodzenia pojedynczych pomieszczeń, natomiast system multisplit pozwala na chłodzenie wielu pomieszczeń przy użyciu jednej jednostki zewnętrznej, co jest bardziej efektywne dla większych przestrzeni.

 

  • 𝐒𝐲𝐬𝐭𝐞𝐦 𝐒𝐏𝐋𝐈𝐓 składa się z jednej jednostki zewnętrznej i jednej jednostki wewnętrznej. Przeznaczony jest do chłodzenia lub ogrzewania jednego pomieszczenia. Instalacja jest stosunkowo prosta i mniej kosztowna w porównaniu do systemu multisplit, wymaga tylko jednej instalacji rurociągu łączącego jednostkę zewnętrzną z wewnętrzną.
  • 𝐒𝐲𝐬𝐭𝐞𝐦 𝐌𝐔𝐋𝐓𝐈𝐒𝐏𝐋𝐈𝐓 składa się z jednej jednostki zewnętrznej i kilku jednostek wewnętrznych. Jednostka zewnętrzna może obsługiwać wiele jednostek wewnętrznych, które mogą być zainstalowane w różnych pomieszczeniach. Takie rozwiązanie jest idealne do większych domów, mieszkań wielopokojowych, biur czy innych budynków komercyjnych. Instalacja jest bardziej skomplikowana i kosztowna, ponieważ wymaga rozprowadzenia rurociągów do każdej jednostki wewnętrznej.

Jeśli jesteś zdecydowany na zakup / montaż klimatyzatora, ale nie wiesz jaki system wybrać: split czy multisplit, skontaktuj się instalatorem C&H w swojej okolicy https://cooperhunter.pl/gdzie-kupic, umów wizję lokalną, podczas której instalator przyjedzie do Ciebie w celu omówienia szczegółów i pomoże wybrać odpowiedni system, sprawdzi warunki techniczne montażu i doradzi w kwestii odpowiednej mocy klimatyzatora.

 

Baza wiedzy