Dlaczego warto zainwestować w pompę ciepła?
Ekologia, wygoda w użytkowaniu, a może mniejsze koszty?
Sam zdecyduj, który z tych argumentów będzie miał wpływ na Twoją decyzję o zakupie.
- EKOLOGIA
Instalując pompę ciepła chronimy nasze środowisko, to ekologiczne urządzenie nie przyczynia się do emisji gazów cieplarnianych i tym samym do zwiększenia smogu, o którym często słyszymy w okresie zimowym.
- POMPA TO NIE TYLKO ŹRÓDŁO CIEPŁA
Pompa ciepła służy nam przede wszystkim do ogrzania naszej powierzchni: domu czy mieszkania, podgrzewa też wodę, a w sezonie letnim może nam posłużyć do zmniejszenia temperatury w naszym pomieszczeniu. Co prawda nie zastąpi nam klimatyzacji, bo nie jest aż tak efektywna, ale na pewno pozwoli nam utrzymać komfortową temperaturę w pomieszczeniu.
- WYGODA W UŻYTKOWANIU
Każdy z nas ceni sobie spokój oraz wygodę. Instalując pompę ciepła mamy zapewniony ciepły dom oraz ciepłą wodę użytkową bez naszej ingerencji. Ten rodzaj ogrzewania nie wymaga uzupełniania paliwa. Nie musimy się martwić o kupno odpowiedniego uzupełnienia.
- MNIEJSZE KOSZTY
Jeśli zależy Ci na zmniejszeniu kosztów dot. obsługi naszej pompy warto pomyśleć o połączeniu pompy z instalacją fotowoltaiczną, która dostarczy nam darmową energię do jej zasilania. Pompa ciepła, choć wykorzystuje energię ze źródeł odnawialnych, pobiera też znaczną ilość energii elektrycznej. Dlatego opłacalne wydaje się uzupełnienie układu o instalację fotowoltaiczną. Takie połączenie jest bardzo intratne nie tylko dla naszego budżetu, ale przyczyni się też do ochrony środowiska.
- DOSKONAŁA INWESTYCJA
Możesz pomyśleć, że pompa ciepła to urządzenia bardzo drogie, na które będzie stać tylko nieliczne grono osób, nic mylnego ! Owszem, pompy są nieco droższym rozwiązaniem niż kotły gazowe, ale biorąc pod uwagę koszty ich eksploatacji są znacznie niższe, co – gdy porównamy średnie roczne wydatki na ogrzewanie – inwestycja w powietrzną pompę ciepła zwróci się znacznie szybciej, niż zakup kotła gazowego.
Dodatkowo, pompy ciepła są rozwiązaniem nie tylko bardziej ekonomicznym, ale i ekologicznym, które znakomicie sprawdza się w domach energooszczędnych, we współpracy z innymi podobnymi rozwiązaniami.