Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Baza wiedzy

JAK DBAĆ O KLIMATYZACJĘ

JAK  DBAĆ O KLIMATYZACJĘ

Dlaczego tak ważne jest dbanie i regularne czyszczenie klimatyzacji?

Czyszczenie klimatyzacji, filtrów oraz sama wymiana filtrów to podstawowa czynność, o której należy pamiętać podczas eksploatowania urządzenia. 

To przez klimatyzator przepływa powietrze, które jest filtrowane i to od stopnia czystości urządzenia oraz filtrów zależy jakoś powietrza. Czyszczenie klimatyzacji jest też ważne dlatego, że w urządzeniu gromadzi się wilgoć, a takie środowisko sprzyja rozwojowi pleśni, grzybów oraz drobnoustrojów.  Jeśli zlekceważymy regularne czyszczenie klimatyzacji, będzie ona siedliskiem szkodliwych substancji, w których będziemy przebywać i w dodatku je wdychać, co może źle wpłynąć na nasze zdrowie.

Brak regularnego serwisu klimatyzacji to też ryzyko emisji nieprzyjemnego zapachu, a także prawdopodobieństwo utraty wydajności urządzenia , większego poboru prądu i głośniejszej pracy.

 

Czyszczenie klimatyzacji krok po kroku:

1. Podnosząc przednią obudowę klimatyzatora, dostajemy się do filtrów mechanicznych, które łatwo się wyjmuje. Filtry trzeba oczyścić odkurzaczem lub ciepłą wodą. Silniejsze zabrudzenia należy zmyć rozcieńczonym neutralnym środkiem czyszczącym za pomocą szczotki z miękkiego włosia. Filtry przed założeniem należy całkowicie wysuszyć.

2. Wnętrze klimatyzatora, z wymiennikiem włącznie, czyści się parownicą lub myjką ciśnieniową, bez użycia środków chemicznych. Parą czy myjką można też wyczyścić filtry. 

3. Urządzenie należy zdezynfekować za pomocą specjalistycznych środków przeciwgrzybicznych.

4. Na koniec czyści się obudowę klimatyzatora i lamele wylotu powietrza.

 

Baza wiedzy