Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Baza wiedzy

EKOLOGICZNY CZYNNIK R290

EKOLOGICZNY CZYNNIK R290

Czynnik chłodniczy R290 to propan o wysokiej czystości (C3H8), znajdujący zastosowanie w chłodnictwie. Urządzenie wyposażone w czynnik chłodniczy R290 przy prawidłowym użytkowaniu, jest całkowicie bezpieczne w działaniu.

 

Czynnik R290 przyczynia się do cichszej pracy sprężarek oraz posiada lepsze właściwości termodynamiczne, a zarazem w mniejszym stopniu wpływa na  ubożenie warstwy ozonowej w porównaniu z tradycyjnymi produktami chłodniczymi.     Ze względu na swoje doskonałe właściwości popularność tego czynnika staje się coraz większa. Z powodzeniem znajduje swoje zastosowanie w różnego typu instalacjach  oraz wykazuje się bezpieczeństwem użytkowania z uwagi na wysoką granicę palności.

 

Czynnik R290 ma niską wrażliwość na wilgoć i nie powoduje korozji, dzięki czemu może pracować w układach chłodniczych wyposażonych zarówno w hermetyczne, jak i półhermetyczne agregaty sprężarkowe.

 

W ofercie CooperHunter pompa ciepła z ekologicznym czynnikiem R290 to  MONOBLOCK ECOPOWER R290

https://cooperhunter.pl/pompy-ciepla/ecopower-r290

Baza wiedzy
Popup image