Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Baza wiedzy

Pompa ciepła MONOBLOCK

Pompa ciepła MONOBLOCK

Zasada działania pompy ciepła opiera się na przepływie ciepła z powietrza zewnętrznego do pomieszczenia przy ogrzewaniu i z pomieszczenia na zewnątrz przy chłodzeniu. W przeciwieństwie do konwencjonalnych systemów grzewczych opartych na wytwarzaniu ciepła w procesie spalania paliwa stałego, gazu, oleju opałowego lub działania grzejników elektrycznych, pompa ciepła C&H nie generuje, a jedynie przekazuje ciepło z jednego środowiska do drugiego. Dzięki takiemu rozwiązaniu technicznemu możemy zaoszczędzić znaczne ilości energii elektrycznej, co korzystnie wpływa na korzystanie z zasobów Ziemi oraz znacznie zmniejsza koszty finansowe właściciela.

Pompa ciepła monoblock to  urządzenie, w którym wszystkie elementy jakie ma pompa ciepła są zamknięte w jednej obudowie.

Taki rodzaj pompy ciepła przeznaczony  jest w całości do montażu na zewnątrz budynku, a do jego wnętrza wprowadzając jedynie rury, którymi płynie woda lub płyn niezamarzający krążący w układzie centralnego ogrzewania. 

Pompa ciepła typu monoblock może być montowana zarówno w  nowym domu, jak i tym modernizowanym. Pompy te cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem ze względu na łatwość w montażu oraz brak konieczności posiadania przez instalatora wymaganych uprawnień F-Gaz. Urządzenia są zaizolowane termicznie jak i akustycznie więc generują niższy poziom hałasu.

 Pompy Ciepła C&H to idealne rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy chcą chronić środowisko naturalne, oszczędzając jednocześnie energię i minimalizując koszty eksploatacji. Są to systemy grzewcze wykorzystujące odnawialne źródła energii (energię słoneczną) do ogrzewania budynków i przygotowywania ciepłej wody użytkowej. Charakteryzują się cichą pracą, prostą obsługą i wysokim komfortem użytkowania. Oddawanie ciepła najczęściej następuje poprzez ogrzewanie podłogowe. Pompy Ciepła C&H objęte są 5-letnią gwarancją.

W swojej ofercie Cooper&Hunter posiada trzy modele  pomp ciepła monobock :

 - Eco Power 

- Evipower Premium Inverter 

- Evipower Inverter 

Baza wiedzy
Popup image