Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Baza wiedzy

Pompa ciepła SPLIT

Pompa ciepła SPLIT

Zasada działania pompy ciepła opiera się na przepływie ciepła z powietrza zewnętrznego do pomieszczenia przy ogrzewaniu i z pomieszczenia na zewnątrz przy chłodzeniu. W przeciwieństwie do konwencjonalnych systemów grzewczych opartych na wytwarzaniu ciepła w procesie spalania paliwa stałego, gazu, oleju opałowego lub działania grzejników elektrycznych, pompa ciepła C&H nie generuje, a jedynie przekazuje ciepło z jednego środowiska do drugiego. Dzięki takiemu rozwiązaniu technicznemu możemy zaoszczędzić znaczne ilości energii elektrycznej, co korzystnie wpływa na korzystanie z zasobów Ziemi oraz znacznie zmniejsza koszty finansowe właściciela

Pompa ciepła split to urządzenie składające się z dwóch jednostek. 

Taki podział powoduje, że w budynku zainstalowane są tylko elementy, które nie generują hałasu oraz chronione przed zamarznięciem. Pozostałe elementy znajdują się poza budynkiem. Układ split daje nam elastyczny wybór miejsca usytuowania pompy ciepła, każda z jednostek ma niewielkie wymiary, zajmuje małą przestrzeń, co daje nam łatwość w jej umiejscowieniu. 

Zaletą pompy ciepła split będą na pewno mniejsze koszty inwestycji, a także zerowe straty ciepła. W przypadku braku energii elektrycznej, nie ma ryzyka zamarznięcia przewodów i uszkodzenia pompy.

 Pompy Ciepła C&H to idealne rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy chcą chronić środowisko naturalne, oszczędzając jednocześnie energię i minimalizując koszty eksploatacji. Są to systemy grzewcze wykorzystujące odnawialne źródła energii (energię słoneczną) do ogrzewania budynków i przygotowywania ciepłej wody użytkowej. Charakteryzują się cichą pracą, prostą obsługą i wysokim komfortem użytkowania. Oddawanie ciepła najczęściej następuje poprzez ogrzewanie podłogowe. Pompy Ciepła C&H objęte są 5-letnią gwarancją.

W ofercie Cooper&Hunter posiada dwa modele pomp ciepła typu split:

- Split R32 

- Watertank 

 

Baza wiedzy
Popup image