Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Baza wiedzy

ZALETY POMPY CIEPŁA

ZALETY POMPY CIEPŁA

WSPÓŁCZESNE TECHNOLOGIE 

Do niedawna system ogrzewania pomieszczeń mógł być zorganizowany na podstawie jednego z 2 źródeł: spalanie różnego rodzaju paliw lub ogrzewania energią elektryczną. Pierwszy typ przewiduje wykorzystanie trudno odnawialnych zasobów Ziemi, jak również ryzyko związane z wykorzystaniem ognia/wybuchowych źródeł ciepła w pomieszczeniach. Drugi wykorzystuje energię odnawialną, ale jest bardzo ograniczony pod względem skuteczności. Nowoczesny system grzewczy, utworzony na podstawie pompy ciepła C&H z technologią falownikową pozwala kilkukrotnie zmniejszyć zużycie energii na ogrzewanie i chłodzenie, zrezygnować z gazu i innych ogniowych/ wybuchowych źródeł energii starego pokolenia, oszczędzając pieniądze i zwiększając bezpieczeństwo w domu właściciela.

 

OSZCZĘDNOŚĆ

 Instalacja systemu nie wymaga sporządzenia i zatwierdzenia projektu instalacji gazowej i kosztownej procedury podłączenia instalacji gazowej w budynku, a w porównaniu z konwencjonalnym elektrycznym ogrzewaniem oszczędność jest widoczna w różnicy pomiędzy współczynnikami efektywności energetycznej, np. olejowy grzejnik elektryczny posiada współczynnik efektywności energetycznej 0,6, natomiast najnowsze konwektory - 0,97 (i wartość ta jest najwyższą dla takich systemów ogrzewania). Pompa ciepła „powietrze-woda” C&H ma współczynnik efektywności energetycznej - 4.5, co oznacza, że na każdy kW energii elektrycznej zużytej systemu zapewnia 4,5 kW ciepła (lub zimna).

 

WSZECHSTRONNOŚĆ

Istotną zaletą pompy ciepła C&H, w porównaniu z konwencjonalnymi systemami jest jego uniwersalność. Jeżeli wcześniej system grzewczy mógł być połączony tylko z CWU, a system chłodzenia zawsze stanowił odrębny układ, wymagający określonej pracy inżynierskiej dla jego instalacji i konserwacji, to teraz problem stworzenia komfortowego mikroklimatu w domu jest rozwiązywany za pomocą jednego wysoce wydajnego systemu, który zmniejsza koszty zarówno instalacji, jak również i późniejszego utrzymania. 

 

WIELOZADANIOWOŚĆ

Inteligentna automatyka mikroprocesorowa sterowania systemem pozwala na stworzenie najbardziej komfortowych warunków zgodnie z indywidualnymi potrzebami właściciela. Pompa ciepła jest w stanie automatycznie zmieniać parametry pracy w zależności od ustawień, aktualnych odczytów różnych czujników temperatury (do 7), ustalonych priorytetów pracy, a nawet pory dnia. Ten szeroki zakres zindywidualizowanych ustawień pozwala na jak najbardziej efektywne wykorzystanie swoich zasobów, aby uzyskać dokładnie taki efekt, jaki jest niezbędny. 

 

NIEZAWODNOŚĆ Wieloletnie doświadczenie zespołu inżynierów, korzystanie z materiałów o wysokiej jakości, zaawansowane oprogramowanie oraz duży zapas trwałości sprzętu pozwala firmie C&H na produkowanie najnowocześniejszych i technologicznie zaawansowanych produktów, zaspokajających potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów. 

 

ODPOWIEDZIALNOŚĆ ŚRODOWISKOWA

 Problem zniszczenia ochronnej warstwy ozonowej Ziemi w ciągu ostatniej dekady był szczególnie dotkliwie odczuwalny. Teraz każdy człowiek poprzez swoje działania może wpływać na jakość życia naszych potomków. W pompach ciepła C&H jest wykorzystywany przyjazny ozonowi freon R410A, a sam system jest zbudowany w taki sposób, żeby wyeliminować emisje CO2 do atmosfery, w przeciwieństwie do konwencjonalnych systemów grzewczych. 

 

MINIMALNE KOSZTY INSTALACJI I KONSERWACJI 

Pompa ciepła jest zainstalowana w sposób podobny do zwykłego klimatyzatora, co znacznie ułatwia montaż układu. Z jednostki wewnętrznej woda jest dostarczana do dystrybutora grzebieniowego z 2- i 3-drogowymi zaworami, a następnie za pomocą standardowego układu doprowadzania wody do pomieszczeń – do ciepłych podłóg, klimakonwektorów i zasobnika CWU. Ze względu na brak procesu spalania w instalacji, brak osadów sadzy i węgla konserwacja systemu jest znacznie ułatwiona, a roczne koszty obsługi porównywalne są do konserwacji zwykłego klimatyzatora

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Baza wiedzy
Popup image